Přihlášky na Dopravku opět otevíráme 1. května 2024! 🎉
#FDBLOG

Přihlášky na Dopravku jsou otevřeny!

Milan Kurka

Dopravka ČVUT společně s novým rokem pro tebe otevřela přihlášky ke studiu.

Přihlášku do akademického roku 2023/2024 si můžeš v prvním kole podat až do 31. 3. 2023 a vše vyřídíš pohodlně on-line. V tomto článku jsme si pro tebe připravili nejčastější otázky, které jsou s podáním přihlášky spojené. 🚀

Kolik přihláška stojí a jak za ni mohu zaplatit? 💸

Přihláška na Dopravku ČVUT stojí 850 Kč, což je poplatek za přijímací řízení. Zaplatit můžeš hned po podání přihlášky on-line platební kartou – tento způsob úhrady preferujeme, protože peníze k nám přijdou obratem a tobě odpadne práce s kopírováním čísel účtů, variabilních a dalších symbolů a hlavně se nemusíš stresovat, jestli jsi všechny údaje vyplnil(a) správně.

Pokud nechceš platit on-line kartou, můžeš využít převod na účet fakulty. Všechny potřebné údaje najdeš na konci podávání přihlášky a také v sekci Často kladené otázky na stránce Přihláška zde na webu. A pokud budeš posílat peníze ze zahraničního účtu v jiné měně, než české, tak si dej ještě pozor, abys poslal(a) částku navýšenou o případné poplatky za převod platby a kurzové rozdíly. Zkrátka – k nám na účet musí dorazit částka přesná nebo lehce převyšující oněch 850 Kč.

Musím mít na každou specializaci přihlášku zvlášť? 📝

Pokud si chceš podat přihlášku do více studijních programů (Technika a technologie v dopravě a spojích, Profesionální pilot a Technologie údržby letadel), musíš si pro každý program podat přihlášku zvlášť se vším všudy, tedy i zaplacením poplatku.

V případě studijního programu Technika a technologie v dopravě a spojích (TET), který se dělí na čtyři specializace (Dopravní systémy a technika, Inteligentní dopravní systémy, Letecká doprava, Logistika a řízení dopravních procesů) ti stačí jen jedna přihláška, protože u TET si specializaci volíš až v průběhu studia, kdy budeš mít dostatek času se rozkoukat a zjistit, co tě baví. 💪

Co se stane, když zjistím, že jsem po uzavření přihlášky v ní udělal(a) chybu? 🫣

Pokud jsi přihlášku ještě nezaplatil(a), nic se neděje, jednoduše si založ novou přihlášku a vyplň ji správně. Pokud se ale stalo, že jsi ji rovnou zaplatil(a), napiš na studijní oddělení a naše ochotné kolegyně to s tebou vyřeší.

Kde zjistím, jestli byla má přihláška úspěšně zařazena do přijímacího řízení? ✅

Na webu https://prihlaska.cvut.cz se přihlásíš číslem své přihlášky a heslem, které sis zvolil(a). Po přihlášení uvidíš všechny informace na jednom místě – v jakém je přihláška stavu, jestli k nám úspěšně dorazila platba a mnoho dalších informací.

Pokud máš nějaké další otázky týkající se přihlášky, podívej se dál po našem webu, případně se neboj obrátit na naše studijní oddělení. 😎