⚠️ PŘIHLÁŠKY NA DOPRAVKU UŽ JEN DO 31. 3. 2024! ⚠️

10 důvodů, proč je Dopravka ta správná volba

DŮVOD #1

Studijními programy pokrýváme celou šíři dopravy

Ať už tě baví železniční doprava, silniční doprava, letectví, logistika, nebo třeba management dopravy, u nás si vybereš. Naše nabídka studijních programů pokrývá svět dopravy od A do Ž. 

DŮVOD #2

Jedinečný koncept projektové výuky tě propojí s praxí

Dávno pryč jsou doby, kdy sis ve škole dělal(a) práce a projekty jen tak „do šuplíku“. Díky projektové výuce se během studia dostaneš k hned několika zajímavým projektů z praxe, na kterých budeš pracovat spolu se svým týmem. Dopravka ČVUT je tímto přístupem k výuce jedinečná!

DŮVOD #3

Dopravka ti otevře dveře do světa

Jako student(ka) Dopravky ČVUT se budeš moci podívat do zahraničí nejen díky standardním programům ERASMUS aj., ale také i s dual-degree programy, které ti umožní kromě českého titulu získat zároveň i titul zahraniční univerzity.

V současné době můžeš jako dual-degree studovat navazující magisterské programy Smart Cities (The University of Texas at El Paso, USA) a Inteligentní dopravní systémy (Linköping University, Švédsko).

DŮVOD #4

Skvělé uplatnění po studiu

S námi máš uplatnění prakticky jisté. Absolventi Dopravky na ČVUT totiž mají více jak 97% zaměstnanost. Zájem o ně jeví jak tuzemské, tak i zahraniční společnosti. 

Během svého studia u nás se setkáš několikrát s akcí Kariérní den, na které ti přední firmy z dopravní oblasti představí možnosti uplatnění nejen po studiu, ale i během studia samotného.

DŮVOD #5

Jsme inkubátorem inovací v dopravě

V desítkách našich laboratoří a specializovaných pracovištích, které budeš běžně při studiu využívat, vyvíjíme nové technologie budoucnosti, které mění tvář dopravy a během pár let se stanou standardem.

DŮVOD #6

Ten nejlepší studentský život, který můžeš zažít

Dopravka žije pro studenty a studenti žijou pro Dopravku. Příkladem je studentský klub eFDrive, který spojuje studenty napříč celou fakultou – od prváků po třeťáky, od bakalářů po doktorandy. 

eFDrive organizuje nespočet akcí, díky kterým se na fakultě rozhodně nebudeš nudit. Po podání přihlášky a zápisu k nám na Dopravku tě bude zajímat seznamovák UZEL – čtyři dny seznamování, předávání cenných informací od starších studentů a hlavně zábavy.

DŮVOD #7

Místo na koleji? Žádný problém!

I když mnoho studentů Fakulty dopravní dopravu miluje, každodenní dojíždění určitě nepatří mezi oblíbené činnosti dne. Proto jsou při přidělování ubytování na kolejích ČVUT všichni nastupující prváci na ČVUT upřednostněni před ostatními prváky a žadateli o ubytování mimo univerzitu.

DŮVOD #8

Od bakaláře po doktorát

Na studijní programy, se kterými se potkáš při bakalářském studiu, plynule navazují programy magisterské a poté doktorské. Když tě nějaký program opravdu zaujme, máš otevřenou cestu až na samotný vrchol!

DŮVOD #9

30 let praxe a zkušeností

Fakulta dopravní ČVUT v Praze není žádným nováčkem na scéně – v roce 2023 oslaví 30 let od svého založení. 30 let, během kterých posouvala svět dopravy mílovými kroky dopředu, vychovala tisíce odborníků a pokračovat v tom bude i nadále.

DŮVOD #10

Ale hlavně... student u nás není jen číslo!

Díky tomu, že jsme na poměry ČVUT malá fakulta, přinášíme individuální a přátelský přístup. Našim cílem je úspěšný student, který díky znalostem nabytými na Dopravce ČVUT, rozhýbal budoucnost! 💙

CHCEŠ TO VIDĚT NAŽIVO?

Přijď na Dny otevřených dveří!

Setkáš se se studenty, vyučujícími, nahlédneš do našich specializovaných laboratoří a pracovišť a obecně – necháš na sebe dýchnout úžasnou atmosféru, která na fakultě panuje. 💙