Přihlášky na Dopravku opět otevíráme 1. května 2024! 🎉

Přihláška na Dopravku ČVUT

PŘIHLÁŠKA NA DOPRAVKU RYCHLE A POHODLNĚ

Přihlásit se na FD ČVUT zvládneš levou zadní

První krok k rozhýbání budoucnosti dopravy je podání si přihlášky ke studiu na FD ČVUT. To zvládneš v pohodlí svého domova. Jak? Mrkni níže!

Kdy?

Přihlášku do mimořádného termínu přijímacího řízení si můžeš podat od 1. května 2024 do 9. srpna 2024 pro studium v Praze, od 1. května 2024 do 25. srpna 2024 pro studium v Děčíně.

Kde?

Přihlášku si můžeš podat 24 hodin denně na webu prihlaska.cvut.cz.

Za kolik?

Poplatek za úkony spojené s přijímacím řízením je 900 a můžeš ho zaplatit rychle a jednoduše kartou.

Časté dotazy

Není ti něco jasné ohledně podání přihlášky? Podívej se do FAQ a pokud nenalezneš odpověď, neváhej se na nás obrátit!

Můžu poplatek a přijímací řízení uhradit i jinak, než platební kartou?

Ano, je to možné, nicméně platbu kartou upřednosťnujeme. Pokud nemůžeš poplatek uhradit online, můžeš je poukázat na náš bankovní účet. Upozorňujeme však, že pokud nebude platba včas připsána na náš účet, nebudeme na ni brát zřetel a přihláška tím pádem nebude platná.

Údaje pro platbu na bankovní účet:

Název banky: Komerční banka, a. s., Praha 1
Účet: 19-3322370227/0100
SWIFT: KOMBCZPPXXX
IBAN: CZ6301000000193322370227
Konstantní symbol: 378 – bezhotovostní převod, 379 – poštovní poukázka
Variabilní symbol: 77777 (pro studium v Praze), 88888 (pro studium v Děčíně)
Specifický symbol: kód přihlášky
IČO: 68407700

Proč nemám v přihlášce na výběr určité specializace, jako například Dopravní systémy a technika či Inteligentní dopravní systémy?

Svoji specializaci u programu Technika a technologie v dopravě a spojích volíš až po odstudování roku a půl společného základu (tj. 3 semestrů). Ty ti dají stabilní základ pro pokračování ve tvém specializovaném studiu.

Co dělat, když si po uzavření přihlášky uvědomím, že jsem uvedl chybnou informaci?

Pokud jsi ještě za přihlášku nezaplatil(a), nic se neděje, v klidu si založ přihlášku novou. Pokud jsi však již peníze kartou zaplatil(a) či poslal(a) na účet, kontaktuj naše Studijní oddělení.

Pokud nesplním podmínky přijímacího řízení (např. budu opakovat ročník na SŠ), bude mi vrácena platba za přihlášku?

Poplatek za přijímací řízení ve výši 900 Kč je nevratný. Zároveň se v žádném případě přihláška „neposouvá“ na další rok – to bude nutné si přihlášku podat znovu včetně uhrazení poplatku. Upozorňujeme také, že se poplatek nevrací ani v případě, pokud se přihlásíš na více vysokých škol (či více fakult ČVUT) a pro své studium si vybereš jinou univerzitu či fakultu, než Fakultu dopravní ČVUT v Praze.

Když si podám přihlášku do více studijních programů (např. Profesionální pilot a Technologie údržby letadel), stačí mi jedna přihláška?

Bohužel ne, do každého studijního programu je nutné si podat přihlášku samostatně. Pokud se budeš hlásit do dvou programů, musíš mít dvě přihlášky a tím pádem i dvakrát zaplatit poplatek za příjímací řízení.